Ceviz İçi 250g
Ceviz İçi 250g

Ceviz İçi

Fiyat : ₺60,50(KDV Dahil)

    

Çiğ ceviz içi. Koruyucu ve benzeri hiçbir katkı maddesi yoktur.

:

CEVİZ

Çetin ceviz deyiminin, sert kabuğu kolay kırılmayan, kırılsa da, sıkıca sarıldığı için meyvesini kolay kolay teslim etmeyen bir tür cevizden geldiğini biliyor musunuz? Dilimize bir deyim hediye edecek kadar uzun zamandır bizi besleyen yemişlerden biri olan cevizin Anavatanı ve gen merkezlerinden biri Anadolu’dur.

Kuruyemiş olarak severek tükettiğimiz ceviz, tatlılarımızın üzerine serptiğimiz, keklerimize pastalarımıza kattığımız harika bir lezzettir. Baklavamızın kadayıfımızın iç harcı, sucuklarımızın omurgası, Çerkez tavuğu, içli köfte, muhammara gibi pek çok lezzetimizin de vazgeçilmez malzemesidir.

Lezzetini mi sağlık getiren faydalarını mı konuşsak bilemediğimiz ceviz, popülerleşen Hindistan cevizinin faydalarını aratmayacak kıymette bir besin maddesidir de. Tek bir porsiyonla günlük Omega-3 ihtiyacını karşılayabilen ceviz, bütün kabuklu yemişler gibi, yaşamsal minerallerin, amino asitlerin, sağlıklı yağların ve güçlü antioksidanların en zengin kaynağıdır. Beden ve ruh sağlığınız için günlük beslenme düzeninize bir porsiyon ceviz eklemeniz önemlidir.

 

 

Faydalarından yararlanabilmeniz için kuruyemişlerinizi çiğ tüketmenizi öneririz.

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR