Çiğ Badem İçi 250g
Çiğ Badem İçi 250g

Çiğ Badem İçi

Fiyat : ₺60,00(KDV Dahil)

    

Çiğ badem içi. Koruyucu ve benzeri hiçbir katkı maddesi yoktur.

:

BADEM / PAYAM

Bahar müjdecisi çiçekleri adına festivaller düzenlenen, yılın ilk meyvesi çağlasıyla ruhumuzu ve içimizi tazeleyen Badem Ağacı, güzelliğiyle efsanelere konu olmuş, tablolara şiirlere ilham vermiştir. Bu küçük ağacın sert kabuklu yemişi ise lezzetiyle götürüldüğü her ülkenin mutfağında vazgeçilmez bir yer edinmiştir.

Bir avucuyla sağlıklı bir ara öğüne dönüşen, çaya, kahveye mükemmel bir uyumla eşlik eden, pilavlarımızı, salatalarımızı güzelleştiren badem, hamur işlerimizin de vazgeçilmez tatlarından biridir.

Sadece ezmesiyle bile harika aromalı geleneksel lezzetlerimizden biri olan badem, yağıyla da saçlarımız ve cildimiz için güçlü bir nemlendiricidir. Badem sütü ise lezzetli bir içecek olmasının yanında inek sütüne alternatif bir besin maddesi olarak modern dünyanın gıda kültüründeki yerini almış, bademin besleyici değerleri nedeniyle özellikle vegan beslenmenin temel ürünlerinden birine dönüşmüştür.

Tekli doymamış yağ asitleri, lif, antioksidanlar, vitamin ve mineraller gibi değerli pek çok bileşeniyle beden ve zihin sağlığını destekleyen badem, bu özellikleriyle kozmetik ve ilaç endüstrisinde de kullanılmaktadır.

Doğal yetişme alanlarından biri Akdeniz iklimi olan bademin gen merkezlerinden biri Anadolu’dur. Besni yöresinde de, eskiden beri insanlar kendi ihtiyaçları kadar badem yetiştirirken artık yaygın şekilde badem üreticiliği yapılmaktadır.

Sitemizdeki bademler Besni yöresinde üretilen bademlerdir. Bir bahçeden değil, dağlık alanlara dikilmiş belki 50 yıllık ağaçlardan. İlaçsız, gübresiz ve yerli...

Afiyet ve şifa dileklerimizle...

 

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR