Pul Biber 250g
Pul Biber 250g

Pul Biber

Fiyat : ₺55,00(KDV Dahil)

    

Besni yöresinden toplanan biberlerin güneşte kurutulup çekilmesiyle elde edilmiştir. Koruyucu ve benzeri hiçbir katkı maddesi yoktur.

:

PULBİBER

Acısıyla tatlısıyla ülkemizdeki bütün mutfakların en temel baharatıdır pulbiber. Etten sebze yemeklerine, çorbalardan salatalara kullanmadığımız yer yok gibidir. Bir tutamıyla her türlü yemeğe lezzet katan pulbiber özellikle doğu mutfağının vazgeçilmezidir.

Limondan daha fazla C vitamini içeren pulbiber, vitamin, mineral ve antioksidan bakımından oldukça zengindir. Bir kaşığıyla günlük A vitamini ihtiyacımızın %20’sine yakınını karşılar. İçeriğindeki pek çok yararlı bileşenle bağışıklığı güçlendirir, metabolizmayı hızlandırır. Göz sağlığından, kan şekeri ve kolestrol seviyelerinin dengelenmesine, sindirim sistemini düzenlemekten iltihaplanmaların önlenmesine pek çok alanda faydalıdır.

 

Dalında olgunlaşmış biberler toplanıp çekirdekleri ayıklanarak doğranır. Temiz bir bez üzerine serilerek güneşte 4-5 gün kurutulan biberler makinelerde çekilir. Çok az miktarda zeytinyağı ve tuzla iyice harmanlanıp bir gece dinlendirilen biberler bir gün daha yayvan tepsilerle güneşte kurutulduktan sonra kavanozlara doldurulur.

Pulbiberlerinizi serin ve kuru yerde saklayınız.

 

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR